Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 4155 komentarzy

tadman

tadman - Piszę tylko wtedy, kiedy mnie coś ruszy.

Moje komentarze

 • @bez kropki 19:45:05
  Miała Tomasza, a Ludwik chyba nie był wtedy jeszcze dostępny na rynku.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 15:01:17
  Z ciemnej blondynki przedzierżgnęła się w rudą blondynkę. Babcia nie beła nastawiona tak hardkorowo i kąpiel brała w towarzystwie mydła "for you", a tylko włosy wykąpała w proszku. Babcia to nasz taki rodzinny Dobromir.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 12:27:26
  Moja druga Babcia, nie ta co bryluje na jajach, ale ta od narowistej Baśki, bez uprzedzenia zmieniła kolor na który farbowała włosy. Babcia zrobiła wszystkim siurpryzę i powiedziała, że to nie farba, ale zabrakło jej szamponu "niebieski" (było takie coś co żarło skórę na głowie i gryzło w oczy, ale o dziwo nie zmieniało koloru włosów, zapewne z braku w recepturze zajzajeru) i umyła włosy w proszku "ixi 65".
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 11:23:50
  Słoik vel gruby musi się z ukraińskiej ziemi wywodzić, a oni jak nas lubią to ogólnie wiadomo. Zaś wspomniana małżonka rodem z Anina i takież niezręczne nazwisko posiada. Ja sobie raz pozwoliłem w wyciętych krzakach zacytować znane z jaj zdanie "że w Polsce wszystkie portale prawicowe zakładane są przez służby" i mój komentarz został zauważony.

  Miłość Glorii do żywizny z gatunku pies jest nieograniczona, bo ja bym cholery pod prysznicem nie doprowadzał do ładu tylko bym kazał wylizać się do czysta i szlus.

  Zjechała do nas rodzina z córkami i w ramach ekscytujących doświadczeń zaproponowaliśmy im zwiedzanie kopalni węgla. Podobało im się tam, tym bardziej, że po 3 godzinach marszu pod ziemią zgłodniały a na końcu był bogato zaopatrzony bar tj w menu był bigos, zapiekanki i fasolka po bretońsku. Ozdobą grupy był najwyraźniej nudzący się sześciolatek, który zbierał w charakterze węgla czarne kamienie, brudząc się przy tym niemiłosiernie. W pewnym momencie przewodnik powiedział, że tylko w tym miejscu w kopalni można zobaczyc prawdziwy węgiel i malec wyrzucił wszystkie swoje trofea i począł się dodatkowo przybrudzać, kolekcjonując już prawdziwe czarne złoto.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 11:16:14
  Znienacek pod rękę z er!? Panie, ale powyrabiało się na tym świecie!

  Sagan na upał jest dobry, a lepsze dwa. U nas w domu Kinga była w cenie, ale ostatnio panoszy się na niej żona kapitana kopanej, więc otwierasz lodówkę, a tam Lewandowska.

  Droga Sigmo, szermeza też świetna na upały, ale zniknęła wraz z naszym wstąpieniem do UE.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 19:08:26
  Delfina się nauczy, albo nie. Rh, szczególnie dodatnie nie jest złe. Gorzej było z koleżanką z podwórka, która zamiast k mówiła t. Naszą ulubioną zabawą było namawianie jej do powiedzenia krokodyl.

  Nad nią parasol, a do cholery gdzie się podział motylek.

  Tadzinkowi dzisiejsza hica dała do wiwatu i przywracaniu do stanu używalności zwojów towarzyszyło pochłanianie sporej ilości schłodzonej z lekka Nałęczowianki delikatnie gazowanej.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • remote diagnosis, czy jakoś tak
  Sztirlic gramoląc się z kubła na odpady mokre zauważył blik padający z wieży zameczku. Zaintrygowany, w taki stan potrafi wpaść nasz Sztirlic, skupił swój wzrok na otwartym oknie wieży, gdzie Gloria wdzięcznie wsparta o Lulę i parapet bacznie przyglądała sięmuprzezlornią.

  Sztirlic najwyraźniej zaniepokoił się kiedy obserwacja trwała nadal, bo jego ruch najwyraźniej był sprzężony z ruchem lornią. Po godzinie zaniepokojenie przeszło w zdenerwowanie, by po następnej przejść w coś co popularnie zwą qrwicą. W takim przypadku pomagał zwykle stakan spirta, a tu do 13 pozostało jeszcze 5 godzin.
  - Co robić? - pomyślał Sztirlic i po chwili znalazł rozwiązanie, wszedł do kubła i zrobił Wiśce takie karczycho, że ta nakryła się nogami myśląc przy okazji tej figury powietrznej, że
  - Musi mnie mocno kochać, że tak bije, a głośno powiedziała
  - Ty moj gałubczik i wygramoliła się z kąta.
  • - Cicho! - zacytował klasyka Sztirlic.
  Sztirlic od czasu do czasu lustrował wieżę zameczku, ale Gloria wraz z Lulą dzielnie trwała w oknie i dopiero późnym popołudniem zeszła z posterunku obserwacyjnego.

  Z racji znacznego oddalenia nie usłyszał radosnego okrzyku Glorii a także nie zobaczył, jak ta rzuciła się do kompa, by w wyciętych krzakach leszczyny opublikować wyniki swoich przedpołudniowych badań i postawiła remote diagnosis, czy jakoś tak, a mianowicie:
  - Dwie wątroby mają Ruskie. Jak nic.

  Na Sztirlicu nie zrobiłoby to najmniejszego wrażenia, bo w ramach mechanizmu dostowawczego jego dziad miał za caratu aż trzy.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @Ywzan Zeb 08:32:57
  Tak, masz rację Zebie. Przecież rok temu w Toruniu Prezes powiedział, że "[...] najpierw państwo, później własność i rynek". Twierdził też, że zadaniem rządu PiS jest stworzenie szerokiej sfery swobód.
  No więc mamy swobodę i możemy korzystać ze "split payment" lub nie, ale już w przyszłym roku będzie przymus.

  Wtedy w Toruniu Prezes między wierszami powiedział, że rząd dobrej zmiany jest cacy, a dużym problemem jest niska skłonność przedsiębiorców do inwestowania i innowacji.
  Przecież nikt nie jest durny, by własne pieniądze wysupłać ze skarpety i zanieść w zębach do US.

  Podsumowując to co napisałeś powyżej to PiS stawia na pierwszym miejscu państwo, a wybijanie z głowy obywatelom własności właśnie się zaczyna.
  Gloria zawsze powtarza, że ma dobry sprawdzian czystości intencji rządzących, że jeśli wspomni o własności, a ich otrząsa to wszystko co mówią można włożyć między bajki a należy mocno pilnować własnego portfela.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Dobra zmiana???
  Uszczelniają VAT i przerzucają wszystko na podatnika. Kuriozalne jest, że wyroki ws. innego wykorzystania pieniędzy zgromadzonych na koncie VAT-owskim niż do płacenia podatku feruje naczelnik lokalnego US. Czyżby zapewnienie dodatkowego dochodu dla swoich?
  W dupę dostaną mali przedsiębiorcy i samozatrudniający się, a obłowią się jak zwykle banki.
  https://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/split-payment-mechanizm-podzielonej-platnosci,89,0,2409817.html
  https://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/split-payment-samozatrudnienie-informatycy,50,0,2409778.html

  Ktoś kiedyś pisał, że jeśli rząd wprowadza tzw. ułatwienia dla obywatela to należy odbierać to jako działania dyscyplinująco-restrykcyjne.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @tadman 21:51:15
  Droga Gospodyni pierwsze miejsce zdobył ten z Monciakiem, a trochę dalej ten ze Skwerem Kościuszki. Rodzina, co pod Budyniem jęczy, zazdrości tych dwóch z 2/3 Trójmiasta. W parze, przepraszam ex aequo, jest prezydent Pchlewa z tym ze Słupska. Ciekawe, że na pudle zmieścił się Brejza z tych Brejzów.
  Tadzinek jak dorośnie to posłucha rady Sztirlica.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 10:32:42
  Ależ droga Gospodyni tegoż wątku, przecież wiadomo, że dwa pedały są lepsze niż jeden, a jak nie wierzysz to zapytaj jakiegoś cyklisty; sze krenci.

  Żarty żartami, ale to co sugeruje YZ jest do zrealizowania przy pomocy kasty obsiadającej niestety nie nasze sądy.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @bez kropki 19:04:38
  Panowie prezydenci zostali uszeregowani pod względem jakości sprawowania powierzonej funkcji i brylują ci z Chlewic i Pchlewa i już się ucieszyłem, ale na 14-tym miejscu znalazł się prezydent Słupska. Tadzinek nie wie, czy się cieszyć, czy nie. Sztirlic burknął z kubła na odpady mokre, że bez spirta tego się nie zrozumie, a Tadzinek przecież jeszcze nieletni.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Tadzinek zerwał kartkę z kalendarza i
  jęknął, bo zapowiadało się iż dzisiejszej nocy pani hrabina nie zmruży oka, bo w kuble na odpady mokre będzie popijawa, tańce, śpiewanie pełną piersią duszoszczypatielnych pieśni, a może być też i mordobicie. Sztirlic zna się na rzeczy i wie, że jak wybranka ma imieniny to jest dobra okazja do urżnięcia się i zaraz łatwiej żyć. Tadzinek wie od Sztirlica, że na rześki oddech najlepszy jest spirt, ew woda brzozowa.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Ciekawy punkt widzenia
  szympansy, szczepionka polio, AIDS - w sferze domysłów, ale szczepionkowcy, jak wspomniana, pożal się Boże, doktor z zakaźnego nawet gdy przypiekać jej pięty powie, że szczepionka jest w porzo.
  A tak przy okazji to współczesny holokaust wywołał znowu jakiś Polak. No znowu musimy się kajać.
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=eqX2uyOwNRA
  petycja w sprawie zmiany ustawy o szczepieniach
 • @bez kropki 13:18:25
  Boją się, że kiedy Dobra Zmiana przeszwarcuje się w Złą Zmianę to nic im nie zrobi, ani dodatkowych szczepień, ani kar, ani domiarów, ani sztrafów w jakimkolwiek wymiarze.
  Młody, kiedy był w podstawówce został pogryziony przez psa, to pani doktor nakazała szczepienie przeciw wściekliźnie. Po trzeciej serii pojawiła się pokrzywka, więc w te pędy do zakaźnego szpitala gdzie szczepili, a tam pani doktor stwierdziła kategorycznie, że ta szczepionka nie uczula i pewnie to ma po truskawkach. Moje uwagi, że nigdy nie miał uczulenia na truskawki ucięła autorytarnie, że teraz ma i szczepienia nie wolno przerywać. Po następnej serii spuchły mu podudzia, a stopy wylewały się z adidasów. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział, że nie podobają mu się kanały słuchowe u młodego, ale nie ma żadnych narzędzi i dała skierowanie do laryngologa. Ten z kolei powiedział, że to ostry objaw alergiczny i na cito dał skierowanie do alergologa. Tam dowiedzieliśmy się, że nasze podejrzenia były słuszne, że powodem reakcji uczuleniowej jest szczepionka przeciwko wściekliźnie i nie jest to objaw rzadki.
  Małpa z zakaźnego zapewne o tym wiedziała, ale przed zaniepokojonymi rodzicami nie chciała potwierdzić naszych podejrzeń.
  Ta krótka historyjka pokazuje jak bezczelnie łżą ci od szczepionek, więc petycja może być jak najbardziej celowa.
  petycja w sprawie zmiany ustawy o szczepieniach
 • Rozumiem,
  że Delfina postawi pod petycją choćby słoneczko ew. krzyżyk.
  petycja w sprawie zmiany ustawy o szczepieniach
 • @KOSSOBOR 00:53:58
  Tadzinek nieobecność Glorii tłumaczył sobie w jednym z wariantów, że ciemiężony ponad wytrzymałość ludzką Józek sposobi się niechybnie do powstania chłopskiego, co niniejszym potwierdziła zainteresowana. Na takie dictum Woyciechowa zarekwirowała wszystkie ostre narzędzia, tudzież rodową broń biała wiszącą nad kominkiem i zdeponowała w znanym sobie miejscu. Lulu nie jest chartem-fakirem, więc szamać ostrych przedmiotów nie zamierza i stąd Józek na jej pomoc w dotarciu do broni liczyć nie może i w takim sposobie powstanie chłopskie zostało pokojowo zduszone przez wierną sługę.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 12:36:08
  Dwa wiadra mięsa wyrzucić! Jakiś Jean to by się zapłakał na śmierć.
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • @sigma 18:06:19
  Co tam u Glorii? Do wód wyjechała, czy nie daj Panie Boże Józek zrobił jednoosobowe powstanie chłopskie, naturalnie pańszczyźniane?
  Jaja bzdyklaczy optymistyczne nr XX czyli gorzej już było.
 • Działania z wyprzedzeniem
  Na początku lat dziewięćdziesiątych zaczęli przyjeżdżać do Polski członkowie Korpusu Pokoju w ramach wolontariatu. Stracili zainteresowanie Polską gdzieś na początku lat dwutysięcznych, zapewne dlatego, że staliśmy się krajem rozwiniętym.
  Kiedyś rozmawiałem na ten temat i okazało się, że później jeździli na Ukrainę, a jeszcze później dalej na Wschód. Teraz czytam, że po około czterdziestu latach od tamtego czasu będą bazy wojsk amerykańskich w Kazachstanie. Nie dziwota, bo to federalna agencja.
  Wiktor Кuzowkow: Ostatni Pierścień Anakondy

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY