Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 4069 komentarzy

tadman

tadman - Piszę tylko wtedy, kiedy mnie coś ruszy.

Moje komentarze

 • najprostsze wyjaśnienia są nie na miejscu
  Sylwestra spędzaliśmy w Strzesze Akademickiej, ale ta stodoła nie ma za grosz uroku, więc wieczorami chodziliśmy do Samotni na piwo.
  Wracaliśmy późną nocą, kiedy żona wpiła mi się w rękę, bo przeleciało po nas jakieś dziwne wirujące światło. Stwierdziłem, że to pewnie UFO, co podniosło ciśnienie paniom. Po chwili zauważyłem, że widać to światło omiatające chmury. To był taki reflektor z wirującą tarczą z otworami, która puszczała taki snop wirującego światła. Reflektor był ustawiony gdzieś w Karpaczu.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @Autor
  Jestem daleki od stawiania tez takich jak w artykule, bo najzwyczajniej mam za mało danych. Zastanawia mnie bardzo restrykcyjne działanie władz, które przepędzają miliony osób z południowych stanów na północ. Wprowadzenie bardzo obostrzonej godziny policyjnej i zamknięcie wszystkiego co jest ludziom potrzebne, a mianowicie przy tym eksodusie, czyli stacji benzynowych i choćby wyznaczonych sklepów z wodą i jedzeniem.
  Wyobrażam sobie, że powinny być naprędce zorganizowane tymczasowe schrony w miejscach wymagających minimalnej adaptacji i ludzie mogliby przeżyć nawał huraganu. Zdziwiony jestem, że ludzie na pastwę żywiołu i pojawiających się w takich momentach złodziei zostawiaja dorobek swojego życia.

  To co mnie przychodzi na myśł, że na siłę sprawdza się w praktyce ewakuowanie ogromnych mas ludzkich. Pierwsze skojarzenie to atak huraganu, ale moje wątpliwości budzi skala ewakuacji i restrykcyjny sposób działania władz i stawiam następujące hipotezy:
  1. Powiązanie wymuszonego niezadowolenia ludzi z działaniami obecnego prezydenta, który jest pod ustawicznym obstrzałem,
  2. Próba generalna związana z dalszym ubezwłasnowalnianiem narodu (ograniczenia w posiadaniu broni, kredyty, wymuszanie postępowania zgodnego z zarządzeniami władz),
  3. Zarządzanie na dużą skalę ewakuacją ludności (coś się kroi w majbliższej przyszłości?),
  4. Trochę wyssana z palca - przykrycie huraganem Irma informacji zdobytych przez wywiad i wmówienie ludziom, że ta masowa ewakuacja to przez siły natury, a faktycznie moze być to zmniejszenie liczby ofiar przed spodziewanym atakiem bronią dalekiego zasięgu i unuknięcie paniki,
  5. Rzeczywiście posiadają juz umiejętność zarządzania kataklizmami lub wykorzystują dziejące sie kataklizmy.
  Huragan Irma - czy to broń? - 09.09.2017.
 • @bez kropki 09:41:40
  Twój komentarz do jedynki zyzerami ubawił mnie. Gryzia w formie.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @KOSSOBOR 22:03:07
  Józek pod nosem klął na wiadomo co, ale w międzyczasie na pogodę również, a przerywnikiem była tęskna, typowo kaszubska piosnka:

  Były niebieskie lasery,
  Dzisiaj ni cholery,
  Bo wpadli na grafen,
  A z niego trafem
  Na perowskity,
  Więc apetyty...
  Oj dana dziś, dziś!

  Tu Józek wyciął 4 hołubce i zziajany sięgnął po flaszkę, co to ją skrytą przed Woyciechową trzymał za pazuchą.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 11:00:25
  Gdynia. Kwiatkowskiemu próbowano wybić z głowy głębokie baseny portowe argumentem, że nigdzie takich się nie buduje. Inżynier się uparł i przez lata całe nie trzeba było nic pogłębiać, choć tonaż statków rósł. Dzisiaj jakieś kolegialne ciało przegłosowałoby Kwiatkowskiego.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Spleen + nieodpowiednia
  Spleen i nieodpowiednia lektura powodują skutki, których NFZ nie ma w żadnym kontrakcie.

  Mój Ojciec tych co wredzili Polsce określał mianem żyd. Inni mu nie stanowili.
  Matematyk dla humanistów
 • Finansowanie
  Tapir zabłądził w S24 i zajrzał do eski i przeczytał coś takiego:

  "Mój ostatni projekt wstępnie finansowała uczelnia w ramach dużego programu, jak przyszło do publikacji, to okazało się, że się nie da. No to znalazłam sponsora i postanowiłam wydać prywatnie - wtedy kazali mi zwrócić kasę za część badań w terenie. Tak było..."

  Poruszony tapir wyciągnął smartfona i wybrał numer do Gryzi.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @KOSSOBOR 15:25:25
  - Noż Glorio! Wybryk natury się Wam Podoba?!
  - A MOŻE ON TLENIONY?
  - Tfu! - powiedział ze stolca Tapir. I dodał z wyraźną dezaprobatą:
  - Odebrałaś mi tym radość z oglądu chylących się ku upadkowi sąsiadów z flanki lewej i prawej. Miej to na względzie, boć tak niewiele radości ten podły świat nam dostarcza
  Poruszył się niespodzianie i z wyraźnym niepokojem sprawdził, czy zaszyta na plecach Karta Polaka jeszcze tam jest.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Pilnujących jest wielu
  prof. Gliński
  https://www.youtube.com/watch?v=raA3Dlr5U7g

  Naród to nie wspólnota etniczna, a kulturowa. I te dupki narodowcy zgodzili sie na to. Był w Lublinie Dawidek i ciągnął też temat antysemityzmu. Jeśli chce każdą dyskusje polityczną w ten sposób kanalizować to radzę jechać do Izraela, a tu nie widzę powodów aby w każdym wystąpieniu zarzekać się, że nie jest się antysemitą. Takie wymuszanie to wprost podejrzenie, że skoro delikwent się zarzeka to chyba coś ma na sumieniu. Jesteśmy u siebie i raczej Dawidka należałoby przesłuchać na okoliczność lojalności względem tego ponoć tworu kulturowego, który nazywa się narodem polskim. Powinien w każdym wystąpieniu być przesłuchiwany na temat antypolonizmu jeśli mu tu się nie podoba to Ukraina czeka, gdzie dzielny Dawidek sprawdził się ponoć pod kulami snajperów. :))) j
  Filosemici czy syjoniści, kto kradnie polską historię?
 • Na koniec długiego weekendu zamiast Robiego
  Luka bo bardziej słodko
  https://www.youtube.com/watch?v=JY4YiZB0mmk
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @sigma 20:50:26
  Stosunki polsko-żydowskie i polsko-rosyjskie w wykonaniu dr Ewy Kurek. Druga część o Rosji jest świetna a prognoza jest boska. Co do młodych wilczków to chyba boję się cieszyć, bo znowu emocje, a ze świadomością chyba kiepsko.
  Wyśledził Tadzinek wewnenczny.
  https://www.youtube.com/watch?v=awMKItzE06s
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 08:54:56
  Koniem podpierała się szalona Kaligula, a Wasz p.rezydent jest szalony inaczej.
  Za mundurem panny sznurem - Delfina jakoś wcześnie zaczyna, a jeszcze nie miała szkolenia z przysposobienia do życia w rodzinie. Sprawdź czy to nie uniwersytet podwórkowy zadziałał. A są jeszcze takie? :)
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @tadman 05:42:13
  A co do fali imigrantów i wykończenia Kadafiego to pisze
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139559,sprawdza-sie-przepowiednia-kadafiego-30-07-2017
  czyli Kadafi musiał zginąć, aby Europę można było wziąć w kleszcze.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @KOSSOBOR 23:25:36
  Tadzinek nie jest babunią, ale dziadek mówili, że statystycznie rodzi się zawsze więcej chłopców, a w dalszych rocznikach zaznacza się wyraźna przewaga ilościowa kobiet i dziadek nie wiedzieli, czy to z powodu wojen, czy bardziej kiepskiej puli genów. Tadzinek wdrożył śledztwo, ale natrafił na spore problemy, bo chociaż okres bezwojnia, jak na frontowe państwo, jest niebywale długi to niesprzyjające warunki polityczne na przełomie XX i XXI wieku spowodowały niemożebne straty w młodych rocznikach, które ówczesne rządy wprost wypchnęły z kraju. Dziadzio mówią, że to gorzej niż za Adolfa, bo niby od swoich bardziej boli, a długofalowy skutek w stratach substancji narodu porównywalny. A bodaj by ich wojna pochłonęła!
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 20:16:14
  Tapir przeczytał komenta Gryzi, wyłączył laptopa, wyszedł przed ziemiankę i przeciągle spojrzał w niebo.
  - Co tam tak wypatrujecie - zapytał Sztirlic z głębi kubła na odpady mokre, które były najbardziej mokre z mokrych z racji ostatnich ustawicznych opadów.
  - Idzie na wojnę - odparł Tapir.
  - To po niebie poznajecie?
  - Nie, w niebo patrzę skuli jutrzejszej pogody, a z tą wojną to chyba prawda, bo małolaty płci żeńskiej zabierają się za strzelanie z broni, zamiast bawić się lalkami..
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @sigma 12:03:38
  Rehabilituj się powoli i cierpliwie. Nic na siłę. Powodzenia.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @Ywzan Zeb 22:27:24
  Bomba! Purenonsensowe zawiązanie dalszej akcji. :)
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Kolejny kawał o zabijaniu. Co na to Mme?
  Dziadek usiadł w barze mlecznym przy stoliku i pije herbatę i je bułkę. Je i pije i zostało mu pół bułki, więc zamówił herbatę. Je i pije i zostało mu pół herbaty, więc zamówił bułkę. Je i pije i zostało mu pół bułki, więc zamówił herbatę. Je i pije i zostało mu pół herbaty i dziadek tak się wśkiekł, że obsługa zadzwoniła po brygadę antyterrorystyczną, która dziadka na miejscu zastrzeliła.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @sigma 13:00:04
  No, w przypadku prezydenta usiech mogłoby to zburzyć misternie ułożony wizerunek. :P
  Tadzinek, będąc jeszcze przy włosach nie zwracał uwagi na deficyty w tym zakresie, aż do pewnego razu. W sąsiedztwie mieszkał milicjant, co to nosił czarne przylizane do czachy włosy. Złośliwi mówili, że kładzie je na cukier. Tadzinek doczekał porywistego dnia i wtedy spotkał milicjanta w cywilu wracającego do domu. Wiatr nie miał pardonu i toto na głowie delikwenta postawił na sztorc. Tak potraktowany milicjant szybko przyklapnął ów dekielek i z dłonią przyklejoną do głowy udał się do domu. Przy opowiadaniu zdarzenia nie było końca śmiechom, a ów sąsiad zdobył ksywę "cukier'.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @sigma 15:37:29
  Ładnie nas wziął pod włos.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY