Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
33 posty 4076 komentarzy

tadman

tadman - Piszę tylko wtedy, kiedy mnie coś ruszy.

Moje komentarze

 • @tadman 22:23:57
  A tu podrzucam dobrą zmianę, co to się wspaniale zapowiadała już w 2013 roku.
  https://www.youtube.com/watch?v=5OBIrfSyH3M&t=5m05s

  A tu komentarz do tego filmiku bardzo przytomny komentarz Zadziornego Mietka (całość u PP)

  "Bardzo dobrze, że zalinkowałeś tę wypowiedź. Jemu chodzi o "naród kulturowy", ale zadekretowany, to znaczy taki, do którego przynależność będzie nadawana przez władzę. Ona też będzie ustalała kryteria. Potwierdzeniem jest postawiony warunek "odcięcia się od antysemickiej retoryki", który oznacza, że ludzie według nieomylnego osądu władzy taką retorykę uprawiający do narodu polskiego przynależeć nie będą. Dobra Zmiana wali Polaków pałką po łbie identycznie i tak samo jak zdrajcy i zaprzańcy oraz brukselscy komuniści. Jest to oczywiste i zrozumiałe, bo etruskizacja Polski bez pacyfikacji tzw. środowisk narodowych nie da się zrealizować."
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 22:02:16
  Śpiewać nie śpiewać, ale należy sobie ulżyć i psubrata potraktować ostrołukiem gotyckim, najlepiej koloru żółtego. Amoniak Lutrowi nie zaszkodzi, a człowiekowi ulży i pozostawi w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Za sam tytuł
  należy się już *****.
  Czy Wojciech Mann zje relikwie Czekoladowego Orła?
 • @KOSSOBOR 23:52:28
  Tadzinek zapisał w kajeciku, aby nie zapomnieć, że tyle dobra co ma w głowie Hańcia nie może się zmarnować i musi z zaoszczędzonych groszaków kupić jej trzydziestodwukartkowy zeszyt + kopiowy ołówek, aby ową zawartość przelała na papier. Tadzinek ma już gotowy tytuł - Sobolowa mufka, czyli podręczne archiwum babci* Hani.

  * - trochę na wyrost, ale przed przeznaczeniem się nie umknie.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • sie kręci
  MF zamierza w roku 2018:
  - kontynuować dotychczasowe działania zmierzające do uszczelniania systemu podatkowego,
  - rozbudować zdolności analityczne aparatu skarbowego (zdrowy eufemizm),
  - wykorzystywać zagraniczne źródła danych i c e n t r a l i z o w a ć
  p r o c e s analiz.
  - wprowadzić system STIR, przeciwdziałający wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych,
  - rozpocząc wprowadzanie elektronicznych kas fiskalnych on-line.
  - objąć monitoringiem i nadzorem krajową produkcję tytoniu,
  - wprowadzić akcyzę na płyny do e-papierosów oraz wyroby nowatorskie(???),
  - uszczelnić system podatkowy w wielu innych branżach i kategoriach towarów,
  - walczyć z tzw. pustymi fakturami przez utworzenie centralnego rejestru faktur wraz z dokładnym określenie nabywców i odbiorców takich dokumentów, co da podstawę do wymierzania bardzo dotkliwych kar.

  Obserwując sprawę AmberGold i machinacje z VATem to będzie obowiązywała nadal propagandowa kampanijność w tym względzie, a pod pozorem uszczelnienia systemu zbierania podatków powiększy się inwigilacja szarego Polaka i będą o jego dochodach wiedzieli dosłownie wszystko.
  Rząd PiS powołuje do służby armię kapusiów...
 • @KOSSOBOR 00:18:55
  Przepraszam, o mierzwie Maleńczuku nie było nic, a nic.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @KOSSOBOR 22:27:26
  My nie robimy w broni chemicznej, ani jądrowej (to robi się w piaskownicy) a tylko robimy w środowisku. Ciotki w zmniejszonej obsadzie przyjeżdżają raz w roku jesienią; wpadają na dwa, trzy dni, natomiast raz na cztery lata wpadają na generalny przegląd w rozszerzonym składzie i na trzy dni. Ciotki, jak to ciotki nie są takie złe, ale ciotki zmieniają się, więc o jakiś niciach rodzinnej sympatii nie ma mowy. Niedługo wypisuję się z tej bajki, a do domu obcych nie wpuszczam; tego by jeszcze brakowało, aby mi w chałupie audytowały cokolwiek.

  Piotr S. chciał pójść drogą Łudy Alena i jakąś egzotyczna młódkę podłapać, a tu mu zrobili rewizję i materiały pedofilskie znaleźli. Ustawiał Krzaklewskiego, Tymińskiego, Palikmiota, Leppera, lansował Stonogę, w ostatniej fazie wyborów prezydenckich krytykował p.Rezydenta i nagle okazało się, że on nie jest ten teges. Zapewne zdradziła go mowa ciała.
  Ciekawe, że Hołdys wyrusza w trasę; poczuł pismo nosem i porzucił politykowanie i wróca do źródeł? Muzyka chyba bezpieczniejsza.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Teddy odprowadził ciotkę Audyt do
  samochodu i kiedy pojazd zniknął za zakrętem odetchnął głęboko i przyrzekł sobie,że stres związany z przyjazdem i niecną działanością ciotki musi zdrowo odespać. Ciotka była nie w ciemię bita i żeby mu nie było zbyt dobrze to zostawiła na parapecie kilka niezgodności tudzież spostrzeżeń. Mimo to zapowiadał się spokój serca, bo można to robić już bez czujnego oka ciotki. Strudzony Teddy dowlókł się do domu i po minimalnej ablucji zaległ i zasnął snem mocnym poaudytowym.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • najprostsze wyjaśnienia są nie na miejscu
  Sylwestra spędzaliśmy w Strzesze Akademickiej, ale ta stodoła nie ma za grosz uroku, więc wieczorami chodziliśmy do Samotni na piwo.
  Wracaliśmy późną nocą, kiedy żona wpiła mi się w rękę, bo przeleciało po nas jakieś dziwne wirujące światło. Stwierdziłem, że to pewnie UFO, co podniosło ciśnienie paniom. Po chwili zauważyłem, że widać to światło omiatające chmury. To był taki reflektor z wirującą tarczą z otworami, która puszczała taki snop wirującego światła. Reflektor był ustawiony gdzieś w Karpaczu.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @Autor
  Jestem daleki od stawiania tez takich jak w artykule, bo najzwyczajniej mam za mało danych. Zastanawia mnie bardzo restrykcyjne działanie władz, które przepędzają miliony osób z południowych stanów na północ. Wprowadzenie bardzo obostrzonej godziny policyjnej i zamknięcie wszystkiego co jest ludziom potrzebne, a mianowicie przy tym eksodusie, czyli stacji benzynowych i choćby wyznaczonych sklepów z wodą i jedzeniem.
  Wyobrażam sobie, że powinny być naprędce zorganizowane tymczasowe schrony w miejscach wymagających minimalnej adaptacji i ludzie mogliby przeżyć nawał huraganu. Zdziwiony jestem, że ludzie na pastwę żywiołu i pojawiających się w takich momentach złodziei zostawiaja dorobek swojego życia.

  To co mnie przychodzi na myśł, że na siłę sprawdza się w praktyce ewakuowanie ogromnych mas ludzkich. Pierwsze skojarzenie to atak huraganu, ale moje wątpliwości budzi skala ewakuacji i restrykcyjny sposób działania władz i stawiam następujące hipotezy:
  1. Powiązanie wymuszonego niezadowolenia ludzi z działaniami obecnego prezydenta, który jest pod ustawicznym obstrzałem,
  2. Próba generalna związana z dalszym ubezwłasnowalnianiem narodu (ograniczenia w posiadaniu broni, kredyty, wymuszanie postępowania zgodnego z zarządzeniami władz),
  3. Zarządzanie na dużą skalę ewakuacją ludności (coś się kroi w majbliższej przyszłości?),
  4. Trochę wyssana z palca - przykrycie huraganem Irma informacji zdobytych przez wywiad i wmówienie ludziom, że ta masowa ewakuacja to przez siły natury, a faktycznie moze być to zmniejszenie liczby ofiar przed spodziewanym atakiem bronią dalekiego zasięgu i unuknięcie paniki,
  5. Rzeczywiście posiadają juz umiejętność zarządzania kataklizmami lub wykorzystują dziejące sie kataklizmy.
  Huragan Irma - czy to broń? - 09.09.2017.
 • @bez kropki 09:41:40
  Twój komentarz do jedynki zyzerami ubawił mnie. Gryzia w formie.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @KOSSOBOR 22:03:07
  Józek pod nosem klął na wiadomo co, ale w międzyczasie na pogodę również, a przerywnikiem była tęskna, typowo kaszubska piosnka:

  Były niebieskie lasery,
  Dzisiaj ni cholery,
  Bo wpadli na grafen,
  A z niego trafem
  Na perowskity,
  Więc apetyty...
  Oj dana dziś, dziś!

  Tu Józek wyciął 4 hołubce i zziajany sięgnął po flaszkę, co to ją skrytą przed Woyciechową trzymał za pazuchą.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 11:00:25
  Gdynia. Kwiatkowskiemu próbowano wybić z głowy głębokie baseny portowe argumentem, że nigdzie takich się nie buduje. Inżynier się uparł i przez lata całe nie trzeba było nic pogłębiać, choć tonaż statków rósł. Dzisiaj jakieś kolegialne ciało przegłosowałoby Kwiatkowskiego.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Spleen + nieodpowiednia
  Spleen i nieodpowiednia lektura powodują skutki, których NFZ nie ma w żadnym kontrakcie.

  Mój Ojciec tych co wredzili Polsce określał mianem żyd. Inni mu nie stanowili.
  Matematyk dla humanistów
 • Finansowanie
  Tapir zabłądził w S24 i zajrzał do eski i przeczytał coś takiego:

  "Mój ostatni projekt wstępnie finansowała uczelnia w ramach dużego programu, jak przyszło do publikacji, to okazało się, że się nie da. No to znalazłam sponsora i postanowiłam wydać prywatnie - wtedy kazali mi zwrócić kasę za część badań w terenie. Tak było..."

  Poruszony tapir wyciągnął smartfona i wybrał numer do Gryzi.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @KOSSOBOR 15:25:25
  - Noż Glorio! Wybryk natury się Wam Podoba?!
  - A MOŻE ON TLENIONY?
  - Tfu! - powiedział ze stolca Tapir. I dodał z wyraźną dezaprobatą:
  - Odebrałaś mi tym radość z oglądu chylących się ku upadkowi sąsiadów z flanki lewej i prawej. Miej to na względzie, boć tak niewiele radości ten podły świat nam dostarcza
  Poruszył się niespodzianie i z wyraźnym niepokojem sprawdził, czy zaszyta na plecach Karta Polaka jeszcze tam jest.
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • Pilnujących jest wielu
  prof. Gliński
  https://www.youtube.com/watch?v=raA3Dlr5U7g

  Naród to nie wspólnota etniczna, a kulturowa. I te dupki narodowcy zgodzili sie na to. Był w Lublinie Dawidek i ciągnął też temat antysemityzmu. Jeśli chce każdą dyskusje polityczną w ten sposób kanalizować to radzę jechać do Izraela, a tu nie widzę powodów aby w każdym wystąpieniu zarzekać się, że nie jest się antysemitą. Takie wymuszanie to wprost podejrzenie, że skoro delikwent się zarzeka to chyba coś ma na sumieniu. Jesteśmy u siebie i raczej Dawidka należałoby przesłuchać na okoliczność lojalności względem tego ponoć tworu kulturowego, który nazywa się narodem polskim. Powinien w każdym wystąpieniu być przesłuchiwany na temat antypolonizmu jeśli mu tu się nie podoba to Ukraina czeka, gdzie dzielny Dawidek sprawdził się ponoć pod kulami snajperów. :))) j
  Filosemici czy syjoniści, kto kradnie polską historię?
 • Na koniec długiego weekendu zamiast Robiego
  Luka bo bardziej słodko
  https://www.youtube.com/watch?v=JY4YiZB0mmk
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @sigma 20:50:26
  Stosunki polsko-żydowskie i polsko-rosyjskie w wykonaniu dr Ewy Kurek. Druga część o Rosji jest świetna a prognoza jest boska. Co do młodych wilczków to chyba boję się cieszyć, bo znowu emocje, a ze świadomością chyba kiepsko.
  Wyśledził Tadzinek wewnenczny.
  https://www.youtube.com/watch?v=awMKItzE06s
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.
 • @bez kropki 08:54:56
  Koniem podpierała się szalona Kaligula, a Wasz p.rezydent jest szalony inaczej.
  Za mundurem panny sznurem - Delfina jakoś wcześnie zaczyna, a jeszcze nie miała szkolenia z przysposobienia do życia w rodzinie. Sprawdź czy to nie uniwersytet podwórkowy zadziałał. A są jeszcze takie? :)
  Jaja bzdyklaczy XIX czyli m u s i m y oglądać TV.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY